Predstavujeme rod Dravecký z Kurimian

Takto sa volá podujatie, ktoré organizuje Občianske združenie Pro villa Quirini. Ako názov napovedá, počas sobotnajšieho letného dňa sa v miestnom kultúrnom dome bude rozprávať o predkoch s priezviskom Dravecký, ktorých korene siahajú do Kurimian.

Náš rodokmeň sme si vytlačili na plátno, ktorého šírka je vyše 3 metre. Rodostrom obsahuje presne 138 zástupcov rodu, ktorých predkovia sú z Kurimian, malej obce pri Levoči.

Zaujíma vás, kto bol prvý Dravecký v dedine? Chcete vedieť, aké boli osudy niektorých členov rodu? Radi by ste sa porozprávali so svojimi menovcami či príbuznými? Tak presne pre tento účel sa organizuje toto jedinečné podujatie.

Dátum a miesto

Sobota 14.8.2021 v kultúrnom dome Kurimany.

Registrácia

Vzhľadom k tomu, že kapacita kultúrneho domu je obmedzená a nik dnes nevie odhadnúť, aké budú podmienky pre organizovanie spoločenských udalosti, záujemcovia o podujatie sa musia zaregistrovať.

Program

9.00 Sv. omša v kostole sv. Kvirína v Kurimanoch
10.00 Predstavenie rodu Dravecký z Kurimian v kultúrnom dome
11.00 Predstavenie šľachtického rodu Dravecký na Spiši
11.30 Vystúpenie J. E. Doc. RNDr. Jozefa Draveckého, CSc., bývalého veľvyslanca SR pri Svätej stolici

Po oficiálnom programe bude podané občerstvenie, počas ktorého bude priestor na osobné stretnutia a rozhovory.

Prezentácia z podujatia

Záznam z prezentácie na podujatí k pátraniu po predkoch

Plagát

Ak máte možnosť, potešíme sa, keď o tomto podujatí dáte vedieť aj svojmu okoliu. Stači poslať alebo zdieľať linku s týmto oznamom na sociálnych sieťach, alebo vytlačiť si plagátik propagujúci toto podujatie.